Online predaj obalových materiálov - E-shop Rosma-Obaly SK

Ako vybrať viazaciu pásku a príslušenstvo

Pretože sa na nás často obracajú zákazníci, ktorí potrebujú poradiť s voľbou vhodnej viazacej pásky a zodpovedajúcich spôn a strojčeka, rozhodli sme sa napísať tento návod, ktorý by im mal výber uľahčiť.

V našom e-shope ponúkame dva druhy plastových pások – polypropylénovú (PP) a polyetylénovú (PET). Ďalej ponúkame textilnú polyesterovú pásku (PES) a oceľovú pásku

Viazacie polypropylénové (PP) pásky

Majú spravidla čiernu farbu. Sú vhodné najmä pre transportné páskovanie škatúľ s tovarom, popr. pri páskovaní ľahšieho tovaru na paletách.

Optimálny spoj s PP páskou vytvoríte pomocou plechovej spony a zodpovedajúceho páskovača. Plechová spona sa pomocou páskovača stlačí okolo viazacej pásky a tým vytvorí pevný spoj.

Plechové spony ponúkame v dvoch variantoch: hladkom, určenom na viazanie ľahších predmetov, a rastrovanom, určenom pre pevnejšie spoje.

PP pásky je možné spojovať taktiež pomocou drôtenej alebo plastové spony, prípadne tepelným zvarom.

Optimálne kombinacie pre PP pásky:

+

+
PP páska   Plechová spona   Páskovač PP

 

Alternativní varianta:

    + prípadně +    
PP páska       Drôtená spona   Plastová spona       Napínač

 

Viazacie polyetylénové (PET) pásky

Majú spravidla zelenú farbu a ponúkajú výbornú kombináciu sily a elasticity. Sú ideálne pre stredne a vysoko náročné prevádzky požadujúce vysokú ochranu zapáskovaných predmetov – udržujú dlhodobé konštantné napätie úväzku a zaisťujú tak bezpečnosť tovaru najmä pri transporte (absorbujú otrasy počas manipulácie a prepravy).

Optimálny spoj u PET pásky vytvoríte pomocou plechovej spony a zodpovedajúceho páskovača, ktorý je z dôvodu silnejšej spony podstatne robustnejší než pri PP páskach.

Pomocou tohto páskovača sa dosahuje až trojnásobná pevnosť v spoji oproti bežným páskovačom na PP pásku.

Páskovače sú navyše vybavené mimoriadne silným napínacím mechanizmom (uťahovacia sila 2500 N).

Spoj je možné vyhotoviť taktiež tepelným zvarom, prípadne drôtenou sponou.

AKU strojček s tepelným zvarom ponúkame konkrétne podľa požiadaviek zákazníka. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Optimálne kombinácie pre PET pásky:

+ +
PET páska   Plechová spona   Páskovač PPX

 

Alternativní varianta:

+
PET páska   AKU strojek s tepelným zvarom

 

AKU strojček s tepelným zvarom ponúkame konkrétne podľa požiadaviek zákazníka. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

 

Viazacie polyesterové (PES) pásky

biele textilné polyesterové pásky. Viazacia PES pásky sú schopné absorbovať väčšie rázy než pásky oceľové alebo plastové, bez toho aby pri tom stratili pružnosť, praskli alebo poškodili náklad. Preto sú ideálne tam, kde je náklad pri preprave vystavený mechanickému namáhaniu. Textilné pásky sa vyznačujú extrémne vysokou pevnosťou – sú pevnejšie než oceľ, prispôsobia sa akémukoľvek tvaru a úväzy sa dajú opakovane doťahovať. PES pásky sú bezpečné – nemajú ostré hrany, nevymŕšťujú sa a dobre absorbujú dynamické vplyvy.

Ponúkame pozdĺžne pletené, priečne pletené a lepené (kompozitné) PES pásky. Priečne pletené majú oproti pozdĺžne pleteným PES páskam dlhšiu životnosť a vynikajúcu odolnosť proti pozdĺžnemu rozstrapkaniu. Kompozitné PES pásky vynikajú vysokou pevnosťou v ťahu a značnou odolnosťou proti rázom. Vďaka ich povrchovej úprave – zaliatie v kompozite – sú veľmi vhodné na zväzovanie tovaru do ložných jednotiek, predovšetkým na fixáciu nákladu, kde môže balený predmet pásku poškodiť (narušiť). Široké uplatnenie nájdu kompozitné PES pásky predovšetkým v chemickom priemysle.

Páskuje sa pomocou napínača a samosvorných drôtových spôn typu B (na páske vytvoríte dve „slučky“), pretiahnete sponou a napínačom pásku napnete) alebo zviazaním voľných koncov. Spoj vytvorený pomocou samosvorných drôtených sponiek poskytuje možnosť opätovného dotiahnutia spoja alebo viacnásobné použitie úväzku.

K všetkým viazací páskam ponúkame taktiež zodpovedajúce odvíjače. 

Optimálne kombinacie pre PES pásky:

+ +  
PES páska   Drôtená spona     Napínač

 

K všetkým viazací páskam ponúkame taktiež zodpovedajúce odvíjače.